איך לעשות Debug באמצעות Breakpoint ב- Visual Studio

כאשר אנחנו בונים אתר או אפליקציה באמצעות Visual Studio לעיתים נרצה לבדוק איך הכל עובד, איזה ערכים מתקבלים, ומה קורה כאשר נפעיל פונקציות שונות.

בדרך כלל נעשה זאת באמצעות Debug וכלי עזר חשוב שיש לנו ב- Visual Studio הוא שימוש ב- Breakpoint. מה ש- Breakpoint  עושים הם בעצם עצירה של התוכנית בשורה שנבחר בקוד ונוכל לראות מה הערכים הקיימים בנקודה זו.

 

איך מגדירים Breakpoint 

על מנת לסמן Breakpoint צריך לבחור בשורה שבה אנו מעוניינים לעצור את התוכנית (ניתן לסמן מספר Breakpoint לא מוגבל בתוכנית).

סימון של Breakpoint יתבצע על ידי לחיצה בצד שמאל של השורה שבה נרצה לעצור או שנסמן את השורה ונלחץ על F9 ונקבל נקודה אדומה בצד, שמסמנת נקודת עצירה בתוכנית.

 

 

נפעיל את הפרוייקט במצב Debug באמצעות התפריט העליון (Debug --> Start Debugging), או באמצעות לחיצה על F5, או באמצעות הכפתור:

 

 

וכאשר התוכנית תגיע לנקודה שסימנו היא תעצור ונקבל את המצב הבא שבו ניתן לראות את הערכים של המשתנים בתוכנית:

 

 

 

עצירת Breakpoint על פי תנאי

*הערה: שימו לב שאפשרות זו, של הוספת תנאי ל- Breakpoint לא קיימת בגירסאות ה Express של Visual Studio

נניח ואנחנו רצים על התוכנית אך לא נרצה שהיא תעצור בנקודה זאת בכל שלב ניתן להגדיר ל- Breakpoint שיופעל ויעצור את התוכנית רק במקרים ספציפים, למשל כאשר משתנה כלשהו שווה, גדול מ, קטן מ, או לא שווה לערך מסויים. נוכל לעשות זאת על ידי לחיצה על ה- Breakpoint עם כפתור הימיני של העכבר ובחירה ב- Condition. שם נוכל לרשום תנאי כלשהו שכאשר הוא מתקיים התוכנית תעצור, למשל cat.Title=="ASP.NET", או לבחור באפשרות של כאשר הערך של משתנה מסויים שונה מאז הפעם האחרונה שעצרנו ב- Breakpoint הנוכחי על ידי בחירה באפשרות Has changed.

 

 

ניתן גם להגדיר שהתוכנית תעצור רק אחרי מספר פעמים שהיא עוברת בנקודת העצירה או רק במספר הפעמים הראשונות. נעשה זאת על לחיצה עם ה- Breakpoint עם הכפתור הימני של העכבר, ואז נבחר באפשרות Hit Count ונקבל את החלון הבא

 

 

  

יש לכם טיפים נוספים ל- Debug ב- Visual Studio? תשתפו אותי בתגובות!

 

 

 

 

הוסף תגובה