מה זה Bower ואיך מתקינים Bower על Windows

מה זה Bower

Bower הוא מנהל ספריות קוד (או חבילות קוד), בדומה ל-Nuget ב-Visual Studio אך בשונה ממנו Bower הוא בעיקר עבור ספריות צד לקוח כמו ספריות JavaScript או css למניהם (לדוגמא: Angular, bootstrap, וכו').

הוא עוזר לנו לנהל את ספריות הקוד עבור כל פרויקט על ידי שמירת רשימה של הספריות ואם אנחנו רוצים אז גם איזה מספר גירסה אנחנו מעוניינים לקבל.

 

* שימו לב ש-Bower אומנם יתקין את חבילות הקוד בתקיה של הפרוייקט אך לא יגדיר לפרוייקט עצמו להוסיף אותם לקוד, כלומר, אם תגדירו ל-bower להתקין jQuery, אז לא תקבלו באופן ישיר את jQuery לדפים באתר ותצטרכו להוסיף את הקישור לקבצי ה-jQuery לדפי האתר באופן ידני.

 

איך מתקינים Bower על Windows?

1. התקנה של Git for Windows

    שימו לב שבחלון זה בוחרים באפשרות השניה אם אנחנו מעוניינים להריץ פקודות גם באמצעות ה-Command Prompt של Windows, אחרת נוכל לעבוד רק עם Git Bash.

 

2. לאחר סיום ההתקנה ללהתקין Node.js.

 

3. לאחר שסימנו עם שתי ההתקנות נפתח Git Bash, שנוכל למצוא אותו בתפריט ההתחל של Windows או באמצעות ה-Command Prompt של Windows.

 

4. כעת, על מנת להתקין Bower נצטרך להריץ את פקודת ההתקנה של npm (שהיא מנהל החבילות של Node.js שמאפשרת להתקין מודולים עבורו, למשל, במקרה שלנו זה יהיה Bower).

שורת הקוד שנצטרך להריץ על מנת להתקין את Bower היא:

npm install -g bower

 

מבלי להיכנס ליותר מדי הסברים על npm אני רק אסביר שהשורה מכילה בעצם את פקודת ההתקנה (npm install), לאחר מכן את ההגדרה שאנחנו מעוניינים להתקין את הספריה באופן גלובלי (-g) ולא מקומי ולבסוף את שם הספריה שאנו רוצים להתקין (bower).

 

---

לאחר שסיימנו להתקין ניתן לבדוק את הגירסה הנוכחית שמותקנת על המחשב באמצעות הפקודה הבאה:

bower -v


 

 

 

 

 

הוסף תגובה