איך לקבל מייל על כל עדכון ב-RSS באמצעות IFTTT

יש הרבה אתרים שאין בהם אפשרות להירשם לקבלת עדכונים באמצעות המייל, למשל, כמו בבלוג הזה. הסיבות לכך לא רלוונטיות לפוסט זה אך אנסה לתת פתרון לאנשים שבכל זאת היו רוצים לקבל עדכון למייל על כל עדכון שמתקבל באמצעות RSS.

 

קצת על IFTTT

IFTTT זה קיצור של If This Then That, כלומר, אם נעשתה פעולה או עדכון כלשהו במקום מסוים, בצע את הפעולות הבאות.

אולי זה נשמע פשוט אך יש בפעולה הפשוטה הזו קיים כח רב ומספר אפשריות שיכולות להקל עלינו פעולות יום יומיות.

האתר קיים כבר כמה שנים ותומך במספר רב של שירותים בינהם מיילים, פייסבוק, טוויטר, GitHub, מכשירי אייפון ואנדרואיד ובכל חודש הוא מוסיף תמיכה במספר שירותים נוספים (נכון לכתיבת שורות אלה, יש 124 שירותים שניתן להשתמש בהם). ואם זה לא מספיק, השירות הוא חינמי (!), רק צריך להירשם ולקשר את החשבונות שלכם בהתאם לפעולות שאתם רוצים לעשות.

כל תהליך כזה נקרא מתכון (Recipe), אשתמש בשם זה בהמשך אז כדאי שתכירו את המושג.

הערה: למרות שלא ניתקלתי בבעיות עם ניצול לרעה של ההרשאות שנתתי ל- IFTTT לשירותים השונים, כמו פייסבוק או טוויטר, כמו תמיד אני ממליץ לבדוק איזה הרשאות אתם נותנים ל- IFTTT ובמידה ואין לכם צורך בקישור לשירות מסויים אז לא להוסיף אותו.

 

 

איך לקבל מייל על עדכון RSS

בחרתי להדגים את התהליך הזה מפני שהוא נראה לי שימושי וגם לא דורש כניסה לרמת ההרשאות של IFTTT לשירותים שונים, שימו לב שאם תנסו להגדיר פעולה שונה, למשל, הוספה של עדכון RSS ל-Pocket, תידרשו להוסיף הרשאות ויתווספו לכם מספר שלבים נוספים בדרך, אך בסופם תחזרו לשלבים שהצגתי במדריך זה.

כמו כן, במידה והוספתם הרשאות לשירות מסוים, כמו פייסבוק, בפעם הבאה שתרצו להוסיף פעולה שמשתמשת בפייסבוק לא תצטרכו לאשר את IFTTT מחדש והשירות של הפייסבוק נשאר פתוח גם לשימוש עתידי (עד שתנתקו אותו).

התהליך של ההוספה אולי יראה ארוך, אך למרות שיש בו לא מעט שלבים כל אחד מהם הוא קצר מאד ואפשר לסיים את התהליך תוך פחות מדקה.

 

1. לאחר הרשמה וכניסה לאתר IFTTT תלחצו על כפתור Create a Recipe.

 

2. נתחיל בהוספה של התנאי: נלחץ על this.

 

3. כעת תיפתח לנו רשימת השירותים הנתמכים על ידי IFTTT. 

4. נרשום Feed ונקבל 3 אפשרויות. נבחר באפשרות השניה ברשימה (Feed) שבעצם מציינת שירות RSS.

5. בשלב זה נקבל את התנאים הנתמכים על ידי שירות זה. ב- Feed יש אפשרות להפעיל אירוע כאשר מתווסף אלמנט חדש או אלמנט חדש שמתאים לתנאים מסויימים.

במקרה שלנו נבחר באפשרות הראשונה (שגם מסומנת באדום).

6. בשלב הזה נוכל לראות שאת ה- this מחליף האייקון של ה- Feed ורשום לנו מהו האירוע שהגדרנו עד כה.

כעת נתחיל להגדיר את הפעולה שתתבצע בעקבות הארוע. נלחץ על that.

7. כעת נסנן את השירות הקיימים ונחפש Email. נקבל 2 אפשרויות: הראשונה היא שירות מייל והשניה היא שירות של מייל מסכם (כלומר, ניתן לקבל מייל יומי או מייל שבועי ע�� כל העדכונים שנעשו ב- Feed). 

אנו נבחר בדוגמא זו באפשרות הראשונה של מייל יחיד על כל שינוי ב- Feed.

8. כעת נקבל רשימה של הפעולות הנתמכות בשירות זה (בדוגמא שלנו קיימת אפשרות אחת).

9. בשלב הזה ניתן לבנות את המייל שנקבל. נוכל לשנות את הכותרת והתוכן. באמצעות לחיצה על + (מסומן באדום) נוכל לבחור נתונים נוספים כמו מי הכותב של המאמר, הכותרת, הקישור למאמר ועוד.

לחיצה על Create Action תוביל אותנו לשלב האחרון.

10. בשלב זה נוכל לראות את הסיכום של התהליך שעשינו, לתת לו שם שיהיה לנו קל לזהות אחר כך ברשימה ולשמור אותו על ידי לחיצה על Create Recipe.

 

זהו, אחרי שסיימתם את כל השלבים תתחילו לקבל מייל על כל עדכון ב-RSS.

 

כעת, אחרי שהבנתם את הרעיון הכללי של IFTTT,אני ממליץ לעבור על האפשרויות השונות הקיימות בו. אני בטוח שתמצאו כמה שמאוד יעניינו אותכם ויחסכו לכם זמן רב.

תוכלו ליצור מתכונים משלכם אם תעקבו אחרי הרעיון הכללי שהוסבר במדריך זה, אני בטוח שהשימוש באתר מאוד נוח וברור להבנה, במיוחד אחרי שעשינו ביחד את המתכון הזה.

 

בנוסף, באתר יש מספר רב של מתכונים שמשתמשים אחרים כתבו. הרשימה מחולקת לקטגוריות שונות (ספורט, חלל, מוזיקה, אפליקציות ועוד...), או לפי המומלצים או לפי כמות המשתמשים. רשימה זו מתעדכנת מאופן קבוע וניתן גם להירשם לקבלת עדכונים במייל:

IFTTT Recipe: Get all the Updates to IFTTT via email! connects ifttt to email

 

 

אשמח לשמוע על שימושים מעניינים שמצאתם ב-IFTTT.

בהצלחה!

 

 

תגיות:

הוסף תגובה