קטגוריות
כללי

יצירת קישור לשליחת מייל באמצעות mailto

לפעמים נרצה להוסיף לאתר קישור לשליחת מייל, שיפתח את חשבון המייל במחשב של המשתמש עם הנתונים המתאימים, למשל כתובת המייל של היעד או כותרת מסויימת, וישאיר לו רק להוסיף את המידע שחסר. 

זה שימושי כאשר נרצה להוסיף שלח לחבר על מאמר באתר (כמו בדוגמא שנעשה כאן) או עבור צור קשר (למרות שזה פחות מומלץ מהסיבות שאפרט בסוף הפוסט)

אז איך עושים קישור לשליחת מייל?

כאשר רוצים ליצור קישור כזה נשים אותו בתוך אלמנט קישור (a) וב-href נשים “mailto:EMAIL_ADDRESS” כאשר את ה- EMAIL_ADDRESS נחליף במייל היעד ואחריו מספר פרמטרים:

האפשרויות הקיימות הם:

subject – נושא המייל

body – תוכן המייל (אם אתם מעוניינים להוסיף בתוכן ירידת שורה תוכלו להשתמש ב-“%0D%0A“)

cc – מכותבים למייל

bcc – מכותבים מוסתרים למייל

הערות לבניית הקישור

  • גם ב-subject וגם ב-body, במידה ותרצו להשתמש ברווחים מומלץ להחליף אותם ב-“%20“.
  • לא חובה לכתוב את כתובת מייל היעד, במידה ולא נרשום הוא פשוט לא יופיע והמשתמש יצטרך למלא את השדה הזה באופן עצמאי במייל.

דוגמא ליצירת קישור לשליחת מייל 

על מנת להדגים איך ליצור קישור לשליחת מייל עם mailto ניצור קישור שישלח את הפוסט הזה, כך שתוכלו על הדרך להעביר את הפוסט לחברים שלכם וגם לראות איך זה עובד.

אז כמו שאמרתי הקישור יהיה קישור לפוסט הזה:

https://dav.co.il/blog/he/2014/07/send-mail-link-using-mailto/

מכיוון שהקישור הזה יוצר מעט ארוך אמליץ להשתמש בשירות של קיצור קישורים כלשהו (במקרה שלנו נשתמש בשירות של גוגל: goo.gl. אך אתם יכולים להתשתמש בכל שירות אחר, הבחירה שלי בגוגל היא שרירותית בלבד), ונקבל במקום את הקישור הבא: http://goo.gl/s2jasr.

בנושא המייל ארצה לרשום: “היי, מצאתי פוסט מעניין על יצירת קישור לשליחת מייל”. שאחרי החלפת הרווחים יראה כך: “היי,%20מצאתי%20פוסט%20מעניין%20על%20יצירת%20קישור%20לשליחת%20מייל”

בתוכן המייל ארשום: “קראו עוד בקיושר הבא: http://goo.gl/s2jasr” (כמובן שגם פה צריך להחליף את הרווחים).

ובסוף הקישור שלנו יראה כך:

mailto:?subject=היי,%20מצאתי%20פוסט%20מעניין%20על%20יצירת%20קישור%20לשליחת%20מייל&body=קראו%20עוד%20בקישור%20הבא:%20http://goo.gl/s2jasr

דוגמא לשיתוף מאמר זה

חסרונות לשימוש ב-mailto

למרות שימוש ב-mailto הוא פשוט ומהיר, שימו לב ששיטה זו הינה פחות מומלצת (במיוחד בדפי צור קשר) וכדאי להשתמש בה רק כפיתרון אחרון מפני שיש בה חסרונות רבים:

  • כתובת מייל היעד היא חשופה לכולם, כל אחד יכול לראות מהי (כולל ספאמרים)
  • אפשרות זאת תעבוד רק במידה ולמשתמש באתר מוגדר חשבון מייל על המחשב שהוא עובד עליו, במידה והוא בכלל גולש מהמחשב הפרטי שלו ולא ממחשב שיתופי.
  • מספר התווים המקסימלי של כל הנתונים שתעבירו בקישור הוא 255, כך שאם תרצו להעביר תוכן מייל ארוך או לכתב מספר רב של כתובות מייל תהיה לכם בעיה.
שתף:

מאת דוד

דוד כהן, מוביל טכני ומפתח Full Stack מעל 10 שנים.
מפתח בעיקר אתרי אינטרנט ומערכות Web שונות באמצעות node.js, ASP.NET, .NET Core, C#, SQL Server, JavaScript, Angular, jQuery ועוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *