קטגוריות
Visual Studio

מה חדש ב-Visual Studio 2017: סימון מקטעי הקוד

החודש יצאה גרסא חדשה של Visual Studio (והיום הוא הושק רשמית בישראל), ותמיד כאשר יוצאת גרסא חדשה מגיעים איתה עדכונים רבים שעוזרים לי לשפר את הפרודקטיביות שלי ומקלים עלי את כתיבת הקוד ובדיקתו.

מי שרוצה להוריד ניתן לגשת לאתר של Visual Studio Downloads, לבחור גרסא ולהוריד. שימו לב שהגרסא Visual Studio 2017 Community היא הגרסא החינמית (תחת הגבלות מסוימות), אך אני מאמין שזה יתאים לרוב המפתחים העצמאיים.

אני מתחיל בבלוג סקירה של התכונות החדשות של Visual Studio 2017, כנראה שלא אעבור על כולם אלא יותר על התכונות שיהיו יותר רלוונטיות בשבילי ונראות, לפחות לי, חשובות יותר. כאשר בפוסט זה אתחיל בתכונה של סימון מקטעי הקוד.

סימון מקטעי הקוד

כבר בפתיחת הקוד ב- Visual Studio 2017 ניתן לראות את הפס המקוטע/מקווקו החדש שמופיע כברירת מחדל ומסמן לנו את ההתחלה והסיום של כל מקטע קוד של namespace, פונקציות, לולאות ותנאים שעוזר לנו לראות איפה מתחיל ומסתיים כל אחד ממקטעי הקוד בדף.

נכון שבעבר היו דרכים עקיפות לעשות את זה (בעיקר עם תוספים שונים) אך כיום זה מגיע כברירת מחדל מיד לאחר ההתקנה.

כמו כן, כאשר היינו נמצאים במקטע ארוך של קוד לא תמיד היה קל לאתר בדיוק איפה אתה נמצא, אפילו עם הקו המקוטע. לכן, מה שיותר מעניין בעדכון הזה הוא ה-tooltip שקופץ כאשר אנו עולים עם סמן העכבר על הקו המקוטע ומציג לנו בדיוק איפה אנחנו נמצאים:

בתמונה מעל אנחנו רואים את ה-tooltip האפור שקפץ כאשר עלינו עם העכבר על הקו של הפונקציה Index.

ה- tooltip בדוגמא שלנו מציג לנו את המבנה של הקוד עד השורה שבא אנחנו נמצאים: אנחנו נמצאים בתוך namespace בשם ContosoUniversity.Controllers, שבתוכו יש את ה-class בשם CourseController (שיורש מ- Controller) ובתוכו יש את ActionResult בשם Index.

אם היינו נמצאים למשל בתוך תנאי היינו מקבלים שורה נוספת שמראה את שורת ה-if הנוכחית. דוגמא מפונקציה אחרת:

שתף:

מאת דוד

דוד כהן, מוביל טכני ומפתח Full Stack מעל 10 שנים.
מפתח בעיקר אתרי אינטרנט ומערכות Web שונות באמצעות node.js, ASP.NET, .NET Core, C#, SQL Server, JavaScript, Angular, jQuery ועוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *